Uncategorized

Zámok Mikulov a Slávnosti mandlí a vína v Hustopeče

Vydajte sa s nami na prehliadku majestátneho zámku Mikulov a zažite neopakovateľnú atmosféru na Slávnostiach mandlí a vína v moravskom mestečku Hustopeče, kde Vás čaká bohatý kultúrny program, remeselné trhy a množstvo dobrôt z mandlí.

Teraz len za 27 €

Termín zájazdu: 25.03.2023

Doprava: autobusová

Nástupné miesta:

Slávnosti mandlí a vína 2023

Od roku 2012 sa každoročne v malebnom moravskom mestečku Hustopeče v čase kvitnutia mandlí usporadúvajú Slávnosti mandlí a vína. V meste Hustopeče sa totižto nachádza botanický unikát – teplomilné mandľovníky. Na vyše 4,5 ha rastie vyše 1200 stromov. Počas slávností mesto ožije stánkami s rôznymi výrobkami z mandlí, remeselným jarmokom a chýbať nebude ani bohatý kultúrny program. Čakajú na Vás bohaté mandľové špeciality a na svoje si prídu aj milovníci vína.

Program zájazdu: 

Zámok Mikulov 

Pôvodná trhová osada z 12. storočia sa vyvinula v stredoveké mestečko s bohatou vinohradníckou tradíciou, ktorá sa zachovala dodnes. Dominantou Mikulova je impozantný barokový zámok, stojaci na skalnom útese nad mestom. Najzaujímavejšou časťou zámku je zámocká knižnica a sál predkov. V súčasnosti je zámok sídlom Regionálneho múzea v Mikulove a nájdete tu hneď niekoľko zaujímavých expozícií. Súčasťou zámku je aj unikátny obrovský drevený sud z r. 1643 na desiatkové víno – vraj najväčší na svete – s objemom 1 014 hl, v ktorom podľa legendy hrávala aj zámocká kapela.

DSC_0219 Hustopece_kasna

V cene zájazdu je zahrnuté: 

V cene zájazdu nie je zahrnuté: 

CENA ZÁJAZDU: 27 €

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom emailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím