Naše zájazdy

Za tajomstvami krvavej grófky

Preneste sa do 16. storočia a odhaľte tajomstvá krvavej grófky Alžbety Bátoryovej. Počas jedného dňa navštívite zámok Deutschkreutz a nahliadnete do komnát hradov Lockenhaus a Sarvár.

bathory

Termín: 18.05.2019 (sobota)

Doprava: autobusová

Nástupné miesta: 

Zámok Deutschkreutz

Honosný renesančný zámok, ktorý dal postaviť v roku 1625 Pavol Nádašdy, reštauruje s veľkým zápalom od roku 1966 Anton Lehmden, spoluzakladateľ viedenskej školy fantastického realizmu. Zámok sa od tej doby stal umělcovým útočiskom. Podarilo sa mu tu vytvoriť pôsobivé komplexné umelecké dielo a obľúbené miesto stretávania. Zámok sa dnes predstavuje v úplne novom lesku.

Deutschkreutz_-_Schloss_(02)

Hrad Lockenhaus

Bývalý rytiersky hrad templárov bol niekdajším sídlom krvavej grófky Alžbety Báthoryovej. Týči sa nad jazerom na kopci v strednej časti spolkovej krajiny Burgenland v Rakúsku takmer ako kulisa z filmu. Opradený mnohými legendami. Vybudovali ho okolo roku 1200. Hrad bol založený na mieste opevnenia, ktoré tu už pravdepodobne stálo za rímskych čias.

Burg-Lockenhaus

Hrad Sárvár

Hrad Nádašdyovcov bol postavený v období 13.-14. stor. na mieste predchádzajúceho hlineného hradu, pochádzajúceho z prelomu 9.-10. storočia. Počas storočí bol niekoľkokrát prestavaný. V jednej z najkrajších renesančných stavieb krajiny sa zachovali vzácne barokové nástenné maľby. Alžbeta Báthoryová tu po sobáši trávila najviac svojho času. V roku 1803 získali hrad Habsburgovci. Nechali hrad zrekonštruovať. Hradná priekopa bola vysušená a na jej mieste bol založený anglický park. Dnes je hrad kultúrnym centrom mesta. V Hradnom areáli nájdeme múzeum Františka Nádašdyho. Návštevníci ďalej môžu vidieť aj mestskú knižnicu a vzdelávacie centrum.

bridge-342867_1280

Program zájazdu: 

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Príchod na zámok Deutschkreutz. Prehliadka interiérov zámku spolu so sprievodcom.  Okolo obeda sa presunieme na hrad Lockenhaus. ktorý je tiež úzko spätý s osobou Alžbety Báthoryovej. Tento hrad je považovaný za jeden z najkrajších hradov v celom Rakúsku.  Popoludní presun do mesta Sárvár, kde navštívime hrad, kde sa narodil František Nádašdy. Práve na tomto hrade sa zasnúbil s Alžbetou.  Hovorí sa, že práve tu grófka zabila najviac svojich obetí.  Odchod na Slovensko v podvečerných hodinách.

V cene je zahrnuté: 

V cene nie je zahrnuté: 

CENA ZÁJAZDU: 25,90 €

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom emailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

 

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
 Súhlasím