Nemecko Rakúsko

Výhľad z Orlieho hniezda na Grossglockner

Výhľad z Orlieho hniezda na Grossglockner

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x raňajky

Doprava: autobusová

Termín: 

l0

Program zájazdu:

1. deň: Odchod vranných hodinách, jazda Rakúskom. Salzburg (UNESCO) – bohato zdobené úzke uličky, zámok Mirabelle, rozľahlé romantické námestia, vzácne cirkevné pamiatky. Fascinujúca dominanta tróniaca na skalnom brale v podobe arcibiskupského paláca a jednej z najzachovalejších pevností Hohensalzburg, obchodíky v stredovekých priestoroch na najrušnejšej ulici Getreidegasse. Počas prehliadky mesta nás bude na každom kroku sprevádzať velikán klasickej hudby, svetoznámy skladateľ a najvýznamnejší rodák W. A. Mozart. Pozrieme si dom, kde sa narodil, prežil mladosť a komponoval. A na záver spoznáme ako vyzerá a hlavne chutí pravá čokoládová delikatesa – Mozartova guľka.

2. deň: NP Berchtesgaden. Unikátna vyhliadková, do skál vytesaná horská cesta k vrchu Obersalzberg a následne jazda pôvodným honosným výťahom až na vrchol Kehlstein (1834 m n. m.), kde sa týčí „Hitlerovo Orlie hniezdo“, darček k jeho 50. narodeninám. Prekrásny panoramatický výhľad na celý NP, ktorý bol pô- vodne určený iba pre nacistického diktátora (paradoxne mal strach z výšok) a jeho návštevy. Najvyššie položené jazero Nemecka – Königssee (hĺbka až 180 m) pod monumentálnym skalným masívom Watzmanu, 2. najvyššej hory krajiny. Hlboké údolie, strmé zrázy, ľadovcový pôvod a ostrozelená farba jazera pripomínajú nórske fjordy. Okružná plavba so zastávkou pri pobrežnom kostole sv. Bartolomeja, možnosť vychádzky k ľadovcovej kaplnke v stene Watzmanu, alebo plavba až po Salet s krátkou prechádzkou (20 min) k jazeru Obersee, kde nás čaká salaš a chutné výrobky zo syrov a mlieka.

orlie hniyd

3. deň: Vysokohorské priehrady Mooserboden – 2 umelo vybudované jazerá – nádrže modernej hydroelektrárne Kapruner Ache, ktorá je považovaná za zázrak techniky a jeden z najväč- ších výtvorov ľudskej vynaliezavosti. Najvyššie položená priehradná nádrž Mooserboden (2036 m n. m.) slúži na reguláciu vody z priľahlých vrcholov rakúskych Álp či z topiaceho sa najväčšieho rakúskeho ľadovca Pasterze. K najvrchnejšej priehrade nás vyvezie zvláštny šikmý výťah na koľajniciach a kyvadlová autobusová doprava. Stupňovitý vodopád Krimmler Wasserfälle (380 m), prírodná rarita – najväčší európsky vodopád a piaty najvyšší na svete, vytváraný vodou zo severnej strany ľadovca Dreiherrenspitze (3499 m n. m.).

mooserboden-invia_1_orig

4. deň: Hneď ráno vyjdeme autobusom po najmalebnejšej vysokohorskej ceste v rakúskych Alpách – Grossglockner Hochalpenstrasse s nezabudnuteľnými panoramatickými scenériami, ktorá pretína horské priesmyky medzi Bruckom v Salzburgsku a Heiligenblutom v Korutánsku k najvyššej hore Rakúska Grossglockner. Technicky priam dokonalá cesta dlhá 47,8 km a s výškovým rozdielom 1,5 kilometra stúpa cez 36 zákrut s uhlom otáčania 360° až k najvyššiemu bodu – Hochtor (2505 m). Čakajú nás zastávky: veža Swarovski s dychvyrážajúcou alpskou krajinou vďaka najmodernejšiemu optickému vybaveniu, vyhliadka Fuscher Törl, svetoznáma vyhliadková terasa cisára Franza Josefa priamo pod Grossglocknerom (3798m n. m.) a jedinečný pohľad na ľadovec Pasterze (možnosť zostúpiť či zísť lanovkou k ľadovcu)… Návrat vo večerných hodinách.

580706240_164f77ae50_b

CENA ZAHŔŇA: Autokarovú dopravu z BA, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA: Vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie.

OSTATNÉ DOPLATKY: Za 1/1 izbu 45 €, za 3 večere 51 €, za miesto v prednej polovici autokaru 10 €, za nástupné miesto v TT 15 €, za nástupné miesto v NR 20 €.

 

CENA ZÁJAZDU: 219 EUR

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

 

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím