Slovinsko

Veľká noc v Slovinsku

Veľká noc v Slovinsku

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky

Termíny a ceny: 

Green bronze dragon from Ljubljana, Slovenia

Program zájazdu:

1. deň: Odchod z Bratislavy o 06.30 hod, tranzit cez Rakúsko do Slovinska. V poludňajších hodinách príchod do MARIBORU, prehliadka mesta ležiaceho na rieke Dráve: gotická katedrála z 12. Storočia, renesančná radnica na Hlavnom námestí, zámok, prístavná časť Lent s nábrežím. Pokračovanie do mesta CELJE s dominantným celjským hradom týčiacim sa nad mestom a renesančným zámkom. Ubytovanie v Ľubľane.

2. deň: Po raňajkách, prehliadka ĽUBĽANY, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má aj svoje múzeum. Ľublanský hrad, ktorý poskytuje pekný výhľad na celé mesto, historické centrum mesta, známe mosty cez rieku Ljubljanicu – Tromostovje od Jože Plečnika a Zmajski most s osobitou výzdobou. Popoludní presun do Cerkna s krátkou zastávkou v malebnom mestečku ŠKOFJA LOKA, ktoré patrí k najstarším a najzachovalejším stredovekým mestám Slovinska. Prehliadka. Ubytovanie v Cerkne.

3. deň: Raňajky. Najskôr sa vyberieme k talianskemu pobrežiu, kde navštívime krásny zámok MIRAMARE. Pokračovať budeme návštevou svetoznámeho žrebčinca LIPICE, kde je chovná stanica tohto plemena koní. Popoludní je na programe návšteva unikátnej jaskyne POSTOJNA JAMA, ktorá je jednou z hlavných turistických magnetov Slovinska. Z 27 km podzemných chodieb je pre návštevníkov sprístupnených viac ako 5 km podzemných chodieb, časť prehliadky je vláčikom. Večer presun na ubytovanie v Cerkne.

img1115

4. deň: Po raňajkách presun k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je jedným z najkrajších jazier Julských Álp. Program v národnom parku s bohatou faunou a flórou, prechádzka popri brehoch jazera a k vodopádom rieky Savica. V prípade priaznivého počasia výlet lanovkou na horu Vogel (1540 m. n. m.), odkiaľ je za pekného počasia krásny výhľad na najvyšší vrch Slovinska Triglav (2864 m. n. m). Presun do mestečka BLED, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa návštevníkom naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred. Po prehliadke odchod cez Rakúsko, príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.

velka-noc-v-slovinsku-slovinsko-192082

V cene je zarátané:

V cene nie je zarátané:

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 60 EUR.

 

CENA ZÁJAZDU: 259 EUR

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

 

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím