Naše zájazdy

Tekvicové slávnosti, zážitkové pivnice a veterný mlyn

Jeseň je aj sezónou tekvíc, ktorým je každoročne venovaný festival v rakúskom mestečku Retz. Nechajte sa uniesť atmosférou tohto festivalu a ochutnajte celý rad gurmánskych špecialít z tekvice od polievok až po palacinky.

kuerbisfest-im-retzer-land

Termín zájazdu : 28.10.2023 (sobota)

Doprava: autobusová

Nástupné miesta: 

  4039784845_766d5a76aa_b

Program zájazdu: 

Odchod z Nitry v ranných hodinách.

Predpoludním príchod do mestečka Retz. Prehliadka historického mestečka a zážitkovej pivnice spolu s ochutnávkou vína. 500 rokov stará vínna pivnica je najväčšia v strednej Európe. Rozsiahle historické chodby vybudované v piesočnatom podloží sa ťahajú pod celým mestom. Siahajú až do hĺbky 20 metrov pod zem a ich dĺžka je úctyhodných 20 kilometrov, čo je viac, než je v meste Retz ciest na povrchu. Je to labyrint pretkaný výklenkami so sudmi, murovanými klenbami nad koľajnicami, či miestnosťami vystlanými sklenenými tehlami. Následne prehliadka najväčšej dominanty mesta veterného mlyna , ktorý je doposiaľ jediný funkčný veterný mlyn v Rakúsku.

Popoludní účasť na tekvicových slávnostiach, kde uvidíte bohatý kultúrny program a zažijete veľa zábavy. Odchod na Slovensko v podvečerných hodinách.

pumpkin-980587_1920

 

Mestečko Retz

Malebné vinárske mestečko Retz leží v severozápadnej časti regiónu Weinviertel v blízkosti českých hraníc. História mesta siaha hlboko do minulosti. Mesto Retz vzniklo ako osada na križovatke dvoch dôležitých stredovekých obchodných ciest. Za najkrajšiu pamiatku mesta môžeme považovať veľkolepý meštiansky dom Verderberhaus zo 16. storočia, ktorý je postavený v benátskom renesančnom štýle. Hradby, barokové stavby, veterný mlyn nad mestom, pivniční labyrint alebo výhľad z radničnej veže – toto všetko garantuje, že sa návštevníci v meste Retz nudiť rozhodne nebudú.

 

Tekvicové slávnosti 

Tekvicový festival (Kürbisfest) sa pýši vyrezávanými tekvicami do tvaru najrôznejších sôch, miestnymi tradíciami, folklórnou hudbou alebo tradičným karnevalom masiek. Ľudia z oblasti Retzerland sú schopní vytvoriť z tohto plodu hotové kulinárske špeciality. V niektorom z miestnych hostincov alebo pri stánku si môžete pochutnať na výborných krémových polievkach, dusených pokrmoch alebo sladkých koláčoch.     

keller3-624x390

 

V cene zájazdu: 

Cena nezahŕňa: 

Ceny vstupov (sú orientačné a môžu sa meniť):

CENA ZÁJAZDU: 27,90 €

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom emailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím