Švajčiarsko

Švajčiarsko – Alpská rozprávka

Švajčiarsko – Alpská rozprávka

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky

Termíny a ceny:

3636111298_64ab616a2d_b

Program zájazdu:

1.deň – Odchod z Bratislavy o 19.30 hod. Tranzit cez Rakúsko a Nemecko, nočná jazda.

2.deň – V ranných hodinách prehliadka najväčšieho vodopádu Európy (RHEINFALL pri Schaffhausene), príchod do LUZERNU, 9-hodinová bezpečnostná prestávka: prehliadka historického centra (Kapellbrűcke, jezuitský kostol, pomník leva, Gletschergarten, mestské hradby,…), možnosť absolvovať „zlatý okruh“ (plavba loďou do Alpnachstad-u, najstrmšou ozubnicovou dráhou na svete na horu Pilatus vo výške 2 132 m, zostup kabínkovou a gondolovou lanovkou, presun autobusom na východisko okruhu). Podvečer presun do oblasti INTERLAKENU, ubytovanie.

3. deň – Po raňajkách presun do Grindelwald-Grunt. Výlet horskou železnicou na JUNGFRAUJOCH vo výške 3454 m, kde najvyššie položená železničná stanica Európy s prekrásnym výhľadom. Alebo v Grindelwalde-Grunt možnosť prehliadky ľadovcovej tiesňavy, prípadne lanovkou na Männlichen. Voľný program, ubytovanie.

4. deň – Raňajky, doobeda voľno, možnosť výjazdu na niektorý z okolitých štítov. Okolo obeda presun do BERNU, hlavného mesta konfederácie.  Prehliadka mesta („laubne“ – mestské arkády, ktoré vytvárajú najdlhšiu suchú nákupnú promenádu v Europe, historické pivnice, ktoré sú dnes súčasťou nákupnej zóny, Münster – neskorogotická Katedrála sv.Vincenza  s najvyššou vežou vo Švajčiarsku, Bundeshaus – budova parlamentu, mestské veže z ktorých je najznámejšia Zytgloggeturm s neobyčajným orlojom zo 16. storočia, Medvedia priekopa, kde sa chovajú erbové zvieratá mesta…), pokračovanie do ZÜRICHU. Po  prehliadke centra mesta (slávna Bahnhofstrasse, Münster, jazero,…) návrat domov s krátkou z astávkou vo VADUZE (Lichtenštajnsko). 

5. deň – Tranzit cez Nemecko a Rakúsko, príchod do Bratislavy v obedňajších hodinách.

Interlaken._-_panoramio

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Nepovinné príplatky: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 10 EUR/pobyt, železnica na Jungfraujoch cca 135 CHF, „Zlatý okruh“ 2. trieda pri skupine od 10 osôb: 72 CHF (ceny z roku 2016), ľadovcová tiesňava 20 CHF, lanovka na Männlichen 58 CHF

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím