Veľká Británia

Škótsky okruh

Škótsky okruh

Ubytovanie: 4 x v hoteli, 2 x v kajute na lodnom trajekte

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky

Doprava: autobusová

Termíny a ceny: 

11490

Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v neskorých večerných hodinách.

2. deň – tranzit do Holandska a vo večerných hodinách nalodenie na trajekt v prístave Ijmuiden pri Amsterdame. Ubytovanie v lodných kajutách, plavba do Newcastle.

3. deň – ráno vylodenie v prístave Newcastle, návšteva historického centra mesta Grainger Town, katedrály sv. Nicholasa a hradu Castle Keep. Krátka zastávka v Heddon on the Wall pri pozostatkoch Hadriánovho valu – 2 000 rokov starého rímskeho opevnenia vybudovaného Rimanmi na ochranu rímskej ríše. Popoludní prehliadka opátstva Melrose z 12. st. – jedného z najbohatších opátstiev Škótska. Ubytovanie v blízkosti Edinburgu.

4. deň – raňajky, prehliadka Rosslynskej kaplnky ležiacej na nultom poludníku, známej z knihy Dana Browna Da Vinciho kód. Presun do Edinburghu, celodenná prehliadka hlavného mesta Škótska a jeho najvýznamnejších pamiatok: Edinburghský hrad s expozíciou korunovačných klenotov škótskych kráľov, prechádzka ulicou Royal Mile okolo katedrály St. Giles k palácu Holyrood, ktorý je oficiálnym kráľovským sídlom. Večer ubytovanie.

11502 11491

5. deň – raňajky, presun do Stirlingu – symbolu škótskej nezávislosti, prehliadka stredovekého mesta a hradu, s ktorým sú spojené mená najslávnejších škótskych osobností ako William Wallace a Mary Stuart – kráľovná Škótska. Zastávka v mestečku Pitlochry spojená s návštevou tradičnej škótskej pálenice (ochutnávka pravej škótskej whiskey), večer presun do hotela, ubytovanie.

6. deň – raňajky, návšteva hradu Cawdor – stredoveký hrad literárne spojený so Shakespearovou tragédiou Macbeth. Cesta späť popri slávnom jazere Loch Ness s jeho ne/existujúcou príšerou Nessie, prehliadka návštevníckeho centra. Krátka zastávka pri ruinách hradu Urquhart – jedného z najväčších stredovekých hradov týčiacich sa nad jazerom Loch Ness, odkiaľ bola údajne najčastejšie spozorovaná lochnesská príšera. Večer transfer a ubytovanie neďaleko Glasgowa.

7. deň – raňajky, poldenná prehliadka Glasgowa, najväčšieho mesta Škótska, známeho svojou viktoriánskou architektúrou, najkrajšou gotickou katedrálou v Škótsku (St. Mungo´s Cathedral) a viktoriánskym cintorínom (Glasgow Necropolis). Prehliadka námestia George Square so sochami významných osobností Škótska. V obedňajších hodinách presun do Newcastle upon Tyne, vo večerných hodinách nalodenie na trajekt, ubytovanie v lodných kajutách a plavba do Holandska.

8. deň – ráno vylodenie v prístave Ijmuiden, následne tranzit na Slovensko.

9. deň – príchod na Slovensko vo veľmi skorých ranných hodinách.

11497

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 300,- EUR/6 nocí, miestenka 8,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 135,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE – 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM – 11,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT – 13,- EUR, KE, PO, PP, LM, RK – 17 EUR.

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím