Kuba

Poznávací zájazd: To najlepšie z Kuby

Poznávací zájazd: To najlepšie z Kuby

Ubytovanie: 3 x nocľah s raňajkami v hoteli v Havane, 3 x nocľah s polpenziou počas okruhu, 4 x nocľah s all inclusive v hoteli Mar del Sur** (Varadero)

Stravovanie: 6 x obed
Doprava: letecky – Praha – Paríž – Havana a späť(možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

Termín zájazdu: 

Cena zájazdu: 2049 €

getimage (1)

Program zájazdu:

1. deň Odlet z Prahy (Viedne)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet na Kubu. Prílet do Havany, privítanie, transfer do hotela Havane, nocľah.

2. deň HAVANA

Raňajky. Celodenná prehliadka Havany. Prehliadka historického centra. Uvidíte havanskú pevnosť, Capitol, námestie Las Armas s koloniálnymi palácmi, bývalý prezidentský palác, námestie Revolúcie, preslávenú pobrežnú promenádu Malecón, cintorín Krištofa Kolumba. Po obede vo svetoznámej reštaurácii Bodeguita del Medio si prezriete havanskú katedrálu a múzeum kubánskeho rumu s ochutnávkou. Návšteva továrne na výrobu cigár s možnosťou zakúpenia kubánskych cigár. Návrat do hotela, nocľah.

3. deň VIŇALES, PIŇAR DEL RIO

Raňajky. Celodenný výlet autobusom do oblasti tabakových plantáží Viňales, kde budete môcť pozorovať prácu miestnych robotníkov na tabakových plantážach. Po prehliadke Múru prehistórie (Mural de la Prehistoria) nasleduje obed v typickej miestnej reštaurácii, a po tej návšteva jaskyne Indian Cave s plavbou podzemnou riekou. Návrat späť do Havany, nocľah.

4. deň HAVANA – CIENFUEGOS

Raňajky. Prejazd krajinou s lánmi cukrovej trstiny k južnému pobrežiu Kuby do Cienfuegos, ktoré sa nachádza v centrálnej časti južného pobrežia ostrova, 250 km od Havany. Cestou zastávka na krokodílej farme, spojená s výletom loďou po lagúne a s návštevou indiánskej dediny Guama. Po obede v miestnej reštaurácii odchod do Cienfuegos, mesta založeného v r. 1819 francúzskymi usadlíkmi, ktoré si dodnes zachovalo francúzsku atmosféru. Počas prehliadky centra mesta uvidíte akadémiu San Lorenzo a miestnu katedrálu Conceptión. Ubytovanie.

5. deň SIERRA DEL ESCAMBRAY‘S

Raňajky. Celodenný výlet do horskej oblasti Escambray’s. Počas jazdy autobusom budete môcť pozorovať kávové plantáže, ktoré sa tiahnú po horských úbočiach. Zo strediska Topes de Collantes nasleduje cesta nákladnými autami s pozorovaním rozmanitých horských údolí. Možnosť kúpania v jazere Poceta del Venador. Obed v miestnej reštaurácii Casa de la Gallega. Poobede voľno. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli v Toppes de Collantes.

getimage (2)

6. deň TRINIDAD

Raňajky. Odjazd do historického mesta Trinidad, v r. 1988 vyhláseného UNESCOM za svetové kultúrne dedičstvo. Trinidad bol založený v 16. storočí, pýši sa radou umeleckých galérií a je spolu s Havanou považovaný za kultúrne centrum Kuby. Poobede odchod do hotela v Sancti Spiritus, ubytovanie, večera, nocľah.

7. deň SANTA CLARA – VARADERO

Raňajky. Odchod autobusom cez malebné Údolie cukrovarov, ktoré bolo UNESCOM vyhlásené za miesto kultúrneho dedičstva. Tu sa nachádzajú dnes už nepoužívané cukrovary z 19. storočia a rozhľadňa Mirador. Príchod do mesta Santa Clara. Prehliadka mauzólea a pomníka Che Guevaru. Poobede presun do najznámejšieho strediska Kuby – Varadera. Ubytovanie vo vybranom hoteli.

8. – 10. deň VARADERO

Pobyt vo vybranom hoteli. Základná cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Mar del Sur s All Inclusive, za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero alebo Cayo Santa Maria s programom All Inclusive.

11. deň Odlet do P

Raňajky. Transfer na letisko v Havane a odlet do Prahy (Viedne).

12. deň Prílet do Prahy (Viedne)

getimage

Cena zájazdu zahŕňa:

Cena zájazdu nezahŕňa:

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím