Blog

Pálavské vinobranie 2016

Cestovná agentúra MIBE Reisen sa rozhodla, že tento rok zaradí do svojej ponuky zájazd spojený s návštevou podujatia Pálavské vinobranie 2016, ktoré sa uskutoční na hrade Mikulov. Tento zájazd sme nazvali Zámky južnej Moravy a Pálavské vinobranie 2016 a bude sa konať v sobotu 10.09.2016. Počas jedného dňa môžu klienti, ktorí si zakúpia tento zájazd vidieť až tri najznámejšie zámky nachádzajúce sa na Morave a to: zámok Milotice, Lednice a Mikulov.  Napokon pre milovníkov vína je pripravená degustácia najrôznejších vín, ktoré získali významné ocenenia.

 

Pálavské vinobranie sa pravidelne koná druhý septembrový víkend. Na milovníkov vybraných kulinárskych lahôdok, dobrého pitia a kultúry čakajú tri dni bujarého veselia s rozmanitým programom. Okrem tradičného folklóru, ktorý je s vínom na južnej Morave spätý, ponúkajú organizátori tiež koncerty populárnych kapiel rôznych žánrov.

http://www.palavske-vinobrani.cz/

Na Pálavskom vinobraní nemôže chýbať vinárska tržnica ani stánky s prírodným energetickým drinkom – burčiakom. Aj v novodobej histórii osláv sa už stačili vytvoriť programové stálice. Patrí medzi ne napríklad nedeľný výstup na Svätý kopček alebo Majstrovstvá Českej republiky v rozoznávaní vôní vo víne, ktorého dejiskom sa rok čo rok stáva mikulovský zámok.  Naprázdno neprídu ani rodiny s deťmi, práve malí návštevníci určite ocenia celú radu súťaží, hier a atrakcií.

http://www.palavske-vinobrani.cz/

Tradičné oslavy vína zapustili v juhomoravskom Mikulove korene v minulom storočí. Prvý ročník Pálavského vinobranie sa pritom konal v roku 1947. Pôvodne sa oslavovalo v areáli sirotského hrádku v Klentnici, dedine vzdialenej štyri kilometre od Mikulova. Pred viac ako štyridsiatimi rokmi sa však slávnosti presunuli priamo do Mikulova. A práve tam sa až do dnešných dní vzdáva vínu hold. Pre väčšinu vinárov zahajuje vinobranie tú najkrajšiu časť práce vo vinohrade – zber hrozna, lisovanie, výrobu burčiaku – ktorá skončí v novembri, kedy väčšina vín prejde prvými degustáciami.

http://www.palavske-vinobrani.cz/

V súčasnosti sa Pálavské vinobranie rok čo rok teší väčšej a väčšej popularite. Z lokálne podujatia sa stalo medzinárodné. Prichádzajú sem návštevníci z okolitých krajín. Tento rok sa koná už 69. ročník a je pripravený bohatý kultúrny program. Tak ak máte v sobotu 10.09.2016 voľno neváhajte ani minútu a vyberte sa s nami na miesta plné zážitkov.