Veľká Británia

Okruh južným Anglickom

Okruh južným Anglickom

Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky

Doprava: autobusová

Termíny a ceny: 

okruh-juznym-anglickom-velka-britania-64383

Program zájazdu:

1. deň – odchod zo SR v skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska. V neskorších večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, trajekt z prístavu Dunkerque do Veľkej Británie – Doveru (cca 2 hod.). Návšteva historického mesta Canterbury v Južnom Kente s veľkolepou katedrálou, ktorá je jednou z najstarších a najznámejších kresťan- ských pamiatok v Anglicku. Presun na južné pobrežie: cestou prehliadka Leeds Castle – najromantickejší stredoveký anglický hrad, ktorému svojho času vládol aj slávny Henry VIII. Vodný hrad je vybudovaný na ostrovoch vyformovaných riekou Len. Transfer a nocľah v blízkosti mesta Portsmouth.

3. deň – raňajky, Portsmouth – mesto s významným námorným prísta- vom, múzeom a základňou Royal Navy. Prehliadka historických dokov, HMS Victory – vlajková loď admirála Nelsona alebo Mary Rose – vlajková loď Henricha VIII. Transfer do stredovekého mestečka Salisbury – návšteva katedrály s jednou z najvyšších veží v Anglicku (123 m). Návšteva Stonehenge – obrovské kamenné megality usporiadané v kruhovom tvare, ktorých vznik a účel sú dodnes neznáme. Táto magická niekoľko tisíc rokov stará stavba je opradená mnohými legendami a je zapísaná medzi pamiatkami UNESCO. Večer ubytovanie v hoteli.

8656

4. deň – raňajky, návšteva mesta Bath, ktoré je postavené okolo prírodných horúcich prameňov – prehliadka zachovalých rímskych kúpeľov a historického centra. Transfer do Hampton Court Palace – jeden z najkrajších  a najzaujímavejších anglických kráľovských zámkov. Návštevníkov očaria aj záhrady a labyrint, ktorého steny sú tvorené živým plotom. Podvečer príchod do Londýna, známa atrakcia Londýnske oko s nezabudnuteľným výhľadom na mesto z výšky 135 m. Večer ubytovanie.

5. deň – raňajky, celodenná prehliadka Londýna: oficiálne kráľovské sídlo Buckinghamský palác, Westminster Abbey s katedrálou, ktorá je korunovačným miestom anglických kráľov, Parlament a Big Ben. Presun loďou  po Temži ku kedysi kráľovskej pevnosti Tower, ktorá bola v minulosti aj obá- vaným väzením a k otváraciemu mostu Tower Bridge. Návrat loďou naspäť do mesta, pokračovanie prehliadky: Trafalgar Square s Národnou galériou, Picadilly Circus. Podvečer transfer do Doveru a trajekt do Francúzska – prístavu Dunkerque.

6. deň – príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

okruh-juznym-anglickom-velka-britania-64386

Cena zahŕňa:

doprava luxusným autokarom, trajekt, 4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155,- EUR/4 noci, miestenka 8,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 135,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE – 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM – 11,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT – 13,- EUR

CENA ZÁJAZDU: 344 EUR

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím