Francúzsko Švajčiarsko Taliansko

Od Mt. Blancu k Matterhornu

Od Mt. Blancu k Matterhornu

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky

Termíny a ceny:

chamonix-randonnee-etemobilefullsize

Program zájazdu:

1.deň – Odchod z Bratislavy o 16.00 hod. Tranzit cez Rakúsko a Nemecko nonstop s krátkymi prestávkami.

2.deň – V ranných hodinách príchod do LAUSSANE, počas 9-hodinovej bezpečnostnej prestávky prehliadka mesta a Olympijského múzea, voľný program, popoludní presun do ŽENEVY, krátka prehliadka mesta – kvetinové hodiny, vodotrysk, historické centrum mesta, katedrála. Ubytovanie na francúzskom území.

3. deň – Raňajky, presun do CHAMONIX – vychýreného francúzskeho strediska zimných a letných športov pod Mont Blancom, možnosť výletu lanovkou na Aiguille du Midi (3842m) s turistickou atrakciou „Krok do neznáma“ alebo ozubnicovou dráhou k ľadovcu Mer de Glace. Poobede presun do Švajčiarska cez priesmyk Col de Forclaz 1528m do Martigny, Sionu smerom na Visp. Ubytovanie.

4. deň – Po raňajkách presun do TÄSCHU a vlakom do ZERMATTU, jednej z najnavštevovanejších  lokalít vo švajčiarskom kantone Wallis. Tu pri dobrom počasí pohľad na „klenot Švajčiarska“, na fotogenický Matterhorn, najznámejší vrchol Álp. Možnosť zubačkou na Gornergrat 3100m priamo do sveta 4-tisícoviek alebo lanovkou na Klein Matterhorn, kde je najvyššie položená stanica lanovky 3883m v Európe. Návrat do Täschu  a cez Brig a Simplonský priesmyk 2005m do Talianska cez Domodossola popri známom jazere Lago Maggiore smerom na Miláno. Ubytovanie.

5. deň – Po raňajkách presun na poloostrov s malebným mestečkom SIRMIONE, tu scaligiersky hrad, voľný program, možnosť kúpania v najväčšom severotalianskom jazere LAGO DI GARDA. Cesta domov, tranzit cez Nemecko a Rakúsko, príchod do Bratislavy v neskorých večerných  hodinách.

aiguille-du-midi

V cene je zahrnuté:

  • doprava luxusným autokarom

  • 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami,

  • sprievodca CK,

  • prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 10 EUR/pobyt, orientačné vstupné – lanovka na Aiguille du Midi 57 EUR alebo zubačka na Mer de Glace 31 EUR, vlak Täsch – Zermatt tam a späť 16.40 CHF, zubačka na Gornergrat a späť 86 CHF (pri skupine od 10 osôb 68.80 CHF) alebo lanovka na Klein Matterhorn (Matterhorn glacier paradise) 100 CHF/dospelý – k tomu za 8 CHF vstup do ľadovcového paláca (ceny z roku 2016).

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

 

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím