Nemecko

Nemecko – Mestá hanzy

Nemecko – mestá hanzy

Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky

Doprava: autobusová

Termíny a ceny:

8786

Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, tranzit cez Českú republiku do Nemecka, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, prehliadka prístavného mesta Brémy – jedno z najkrajších hanzových miest Európy. Prechádzka historickým jadrom – námestie  Markplatz so 600-ročnou radnicou a desať metrovou sochou rytiera Rolanda (UNESCO). Nevynecháme ani preslávený symbol mesta – sochu Brémskych muzikantov, ktorá symbolizuje štyroch hrdinov z rozprávky bratov Grimmovcov – osla, psa, mačku a kohúta. V popoludňajších hodinách presun k pobrežiu Severného mora, k prístavnému mestu Cuxhaven.  Návšteva Národného parku Niedersachsisches Wattenmeer. Wattové more je jeden z najkrehkejších ekosystémov nášho kontinentu. Ide o časť mora pri pobreží, ktoré je pod silným vplyvom prílivu a odlivu. Rozsiahle plochy mora sú počas odlivu bez vody, kedy sa nám naskytá jedinečná príležitosť poprechádzať sa po dne Severného mora – nezabudnuteľný zážitok pre každého. Jedinečnosť tohto miesta nám ozrejmí moderné infocentrum s akváriom živočíchov žijúcich vo Wattovom mori. Večer ubytovanie v hoteli.

nemecko-mesta-hanzy-01

3. deň – raňajky, presun do hanzového mesta Hamburg. Druhé najväčšie mesto krajiny a najväčší nemecký prístav ležiaci pri ústí rieky Labe do Severného mora. Pre množstvo kanálov a mostov často označovaný za Benátky severu, vďaka veľkému významu v námornej doprave získal aj prezývku „Brána do sveta“. Prehliadka štvrte starého mesta postavenej na hrádzi – Deichstrasse, s nádherne zachovanými meštianskymi domami. Jedna z posledných štvrtí, ktorá si zachovala šarm starého Hamburgu.  Presun do mesta Lübeck – hanzové mesto na severe krajiny známe aj ako mesto marcipánu. Niekdajšie hlavné a kráľovské mesto hanzového spolku založené v 12. st., dodnes významné centrum pre námorný obchod. Napriek škodám utrpeným počas 2. sv. vojny si mesto zachovalo štruktúru historického mesta s množstvom hodnotných pamiatok – gotická radnica z 13. st., Dóm sv. Jána Krstiteľa (UNESCO), Holjštajnská brána, soľné sklady a iné. Deň zakončíme návštevou hanzového prístavného mestečka Rostock s typickou severskou tehlovou architektúrou a jednou z najstarších univerzít Nemecka, v ktorom málokto odolá pochúťkam priamo z Baltského mora. Večer ubytovanie v hoteli.

https://www.turancar.sk/buxus/images/cache/gallery_image/fotos_new/16888/14869.jpeg

4. deň – raňajky, presun na najväčší ostrov Nemecka – Rujana, ležiaci v Baltskom mori iba niekoľko kilometrov od pobrežia, s ktorým ho spája most. Návšteva národného parku Jasmund – cieľ mnohých turistov preslávený kriedovými útesmi a dlhými piesočnatými plážami. Krátka zastávka  v mestečku Binz s romantickou promenádou, kúpeľnými domami, luxusný – mi vilami a morským mostom. Poobede presun späť na pevninu, zastávka v prekrásnom hanzovom mestečku Stralsund s množstvom dochovaných gotických tehlových stavieb z 13. st. (UNESCO). Mesto je však známe aj vďaka morskému múzeu patriacemu medzi najväčšie a najnavštevovanejšie v Európe, ktorého návštevu si nenecháme ujsť ani my. Večer ubytovanie  v hoteli.

5. deň – raňajky, transfer cez Nemecko a Českú republiku do SR, príchod vo večerných hodinách.

8789

V cene je zahrnuté:

Povinné príplatky:

Odporúčaný doplatok:

Ostatné doplatky:

Nástupné miesta:

 

CENA ZÁJAZDU: 291 EUR

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím