Uncategorized

Marhuľové slávnosti a kláštor Göttweig

Navštívte s nami jeden z najkrajších benediktínskych kláštorov v Rakúsku. Kláštor Göttweig bol zaradený na zoznam dedičstva UNESCO v roku 2001 a mnísi tu žijú už viac ako 900 rokov. Popoludní zavítate do mestečka Krems an der Donau, kde sa každoročne konajú Marhuľové slávnosti. Lákať vás budú rôzne špecialitky z marhúľ – knedlíky, likéry, pálenky, šťavy, lekváre, štrúdle a nebude chýbať ani 50-metrový marhuľový koláč, legendárny marhuľový automat a rôzne iné zaujímavosti, ktoré sa s týmto ovocím spájajú.

IMG_6758

Termín: 13.07.2019 (sobota)

Doprava: autobusová

Nástupné miesta:

Benediktinerstift_Göttweig,_Luftbild_1

 Program zájazdu:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Príchod do kláštora Göttwieg. Vďaka svojej viditeľnej polohe ho zvyknú prirovnávať ku talianskemu kláštoru Montecassino. Spolu s regiónom Wachau, rozprestierajúcim sa pod ním, bol Göttwieg v roku 2001 zaradený na zoznam dedičstva UNESCO.

2a38628f-aa46-42c0-b579-ab46ebdf1a04

Po prehliadke kláštora Göttweig sa presunieme do mestečka Krems an der Donau, kde sa už každoročne konajú Marhuľové slávnosti. Centrum mesta zaplavia obyvatelia v tradičných krojoch a návštevníci môžu ochutnávať marhuľové dobroty od výmyslu sveta, ku ktorým patria okrem sladkých múčnikov aj destiláty, likéry a vynikajúce vína. Vo večerných hodinách návrat späť na Slovensko.

Poskytnuté služby v cene zájazdu:

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt marillenknödel

V cene nie je zahrnuté:

 

CENA ZÁJAZDU: 22,90 €

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom emailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
 Súhlasím