Veľká Británia

Juhozápadné Anglicko – kraj vystrihnutý z románov

Juhozápadné Anglicko – kraj vystrihnutý z románov

Ubytovanie: 7 x v hoteli

Stravovanie: 7 x raňajky

Doprava: letecky (z Viedne)

Termíny a ceny:

l3

Program zájazdu: 

1. deň: Prílet do Londýna. Wells a biskupská katedrála, prvá gotická stavba na anglickej pôde.

2. deň: Salisbury a najtypickejší príklad ranej gotiky Salisburská katedrála s najvyššou kostolnou vežou v Británii (123 m), najväčšou krížovou chodbou a zastavaným priestorom. Mestečko na kopci Shaftesbury často slúžiace ako scéna pre fi lmy, ktorým dodáva atmosféru starého Anglicka. Najmalebnejšia ulica v Anglicku, Golden Hill, tvorená múrom zbúraného opátstva a domčekmi so slamenou strechou. Biely obor z Cerne Abbas – gigantická postava vyrytá do kriedového úbočia. Stal sa predmetom mnohých štúdií a špekulácií, avšak jeho pôvod a vek zostali nejasné. Pobrežie Jurassic Coast (UNESCO) a 185 miliónov rokov staré dejiny Zeme, miesto preslávené medzi znalcami a zberateľmi skamenelín. Kúzelná zátoka Lulworth Cove s príkrymi skalami, zlatým pieskom a cestička popri okraji útesu k pôsobivému vápencovému oblúku Durdle Door.

3. deň: Hlavné mesto grófstva Devon – Exeter. Katedrála sv. Petra so západnou fasádou zdobenou najväčšou dochovanou skupinou sôch zo 14. st. v celom Anglicku. Parlamentná ulička, podľa Guinnessovej knihy rekordov najužšia na svete. Najväčší NP v južnom Anglicku Dartmoor a napínavý detektívny román A. C. Doyla – Pes Baskerwilský. Princetown a najlepšie strážená väznica v Británii. Postbridge a starobylý kamenný most cez rieku, ktorým kedysi prechádzali kone s nákladom cínu. Buckland-in-the-Moor, rozprávkové žulové domčeky s trávnatou strechou aj netradičné kostolné hodiny či 10 kameňov s 10 prikázaniami. Jazda pobrežím anglickej riviéry so zastávkou v hlavnom meste pirátov Brixham, kde majú nastálo zakotvenú repliku lode Sira Francisa Draka.

4. deň: Malebné tradičné rybárske dedinky Looe a. Polperro. Dokonalé obrovské (49 miestností) panské sídlo Lanhydrock House so záhradami. Dvojhodinová prehliadka od služobníckych miestností až po súkromnú spálňu panovníka a lanhydrockí duchovia. Trebah Gardens – subtropický raj so 4 míľami cestičiek, kde pod prístreškami hýria farbami exotické kvety.

5. deň: Staňme sa hrdinkou z románu Rosamunde Pilcherovej. Penzance, práve sem chodia protagonisti fi lmových romancí veľmi radi nakupovať a prechádzať sa. Tu z vlakov z Londýna vystupujú dobre situované dámy prichádzajúce navštíviť svoje elegantné tety, aby okrem čaju o piatej a krásnych útesov našli aj svoju životnú lásku. Normanský kláštor St. Michael‘s Mount, jeden z 43 tzv. prílivových ostrovov v Británii bez mosta, na ktorý sa dá prejsť počas odlivu po vydláždenom chodníku, pri prílive loďkou. Najužší bod Anglicka, výhľady na Atlantik a maják na Lizard Point. Prechádzka po útesoch nad Atlantickým oceánom, podľa BBC najkrajší úsek pobrežia na juhozápade Anglicka až k tyrkysovej zátoke Kynance Cove.

6. deň: Cornwall je hrabstvom Rosamunde Pilcher: bludisko úzkych uličiek v malebnej rybárskej dedinke Mousehole ukrýva dom poslednej obyvateľky hovoriacej cornwallským jazykom. Najzápadnejší bod ostrova, skalnatý mys Land‘s End doslova Kraj sveta, smerovka ukazujúca cez Atlantik k New Yorku naznačuje, že ďalej to už suchou nohou nepôjde… Keltské a kamenné kríže, náhrobné kamene z doby železnej a bronzovej a celé dedinky z pred narodenia Krista. Minack Theatre, nad skalnou roklinou vytesaný amfi teáter vyčnievajúci do mora. Ocenenie „Najlepšie prímorské mesto Británie“ – St Ives. Malebná, akoby namaľovaná rybárska dedinka, je jedným z najdôležitejších miest vo svete Rosamunde Pilcher. V jej románoch sa vyskytuje veľmi často, ale pod pôvodným názvom by ste ju hľadali márne. Prekrstila ju na Porthkerris.

7. deň: Men an Tol – nezvyčajný megalitický kamenný kruh zo štyroch kameňov, najzaujímavejší je kruhový s dierou, má podľa miestnej legendy magickú moc. Prehliadka záhrad a veľkolepého alžbetínskeho vidieckeho domu Prideaux Place, ktorý sa objavil v niekoľkých fi lmoch Rosamundy Pilchner ako sídlo rodiny Pideaux-Brune. To najpôsobivejšie, čo Cornwall ponúka – Carnewas – výhľad z vrcholkov skál na búrlivé more narážajúce na pláž Bedruthan. (zostup v čase odlivu po schodoch). Kraj kráľa Artuša, strmé skaly pri pobreží Atlantiku a zvyšky starého hradu Tintagel, na ktorom bol podľa legiend za pomoci čarodejníka Merlina počatý kráľ Artuš. Ochutnáme miestnu pochúťku – krabí sendvič.

8. deň: Glastonbury, legendárne miesto opradené mýtmi, priťahujúcimi ezoterikov z celého sveta. Pod ruinami opátstva Glastonbury Abbey májú údajne odpočívať ostatky kráľa Artuša a vraj bol tadiaľto nesený aj svätý grál. Koniec romantiky a odlet z Londýna.

l12

Cena zahŕňa: Letecku dopravu VIE/Londýn/VIE vrátane transferu z BA/VIE/BA, mikrobusovú dopravu podľa programu, 7x ubytovanie v 3 * hoteloch, 7x raňajky, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky: Letiskové poplatky a servisné poplatky 185 €, za osobu v 1/1 izbe 225 € izbu, za 5 večerí 109 €

 

CENA ZÁJAZDU: 1190 EUR

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

 

 

 

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím