Blog

Drienkové slávnosti

Počuli ste už o ovocí zvanom drienky ?

Už starí Rimania jedli drienky na záver hostiny. Drienky patria spolu s rakytníkom a šípkami k najbohatším zdrojom vitamínu C. A práve tomuto drobnému ovociu je každoročne venovaný festival u našich západných susedov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drienky

Dirndlkirtag sa koná každoročne koncom septembra a zakaždým v inej obci. Tento ročník sa dejiskom známych slávnosti stala obec Frankenfels, ktorá leží v údolí Pielachtal v regióne Mostviertel.  Počas slávností, ktoré sú rozdelené do 2 dní 23.09.2017 – 24.09.2017 na Vás čaká bohatý kultúrny program a rôzne špeciality z tohto drobného ovocia ako sú marmelády, drienkový punč, drienkové oblátky,  drienkové bowle, džemy alebo drienkovicu.  

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dirndlkirtag

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dirndlkirtag

Nie sú Dirndl ako Dirndl

V Rakúsku sa pod pojmom Dirndl označujú aj ľudové kroje.  Súčasťou slávností je aj prehliadka týchto ľudových krojov. Každé 2 roky sa s napätím očakáva korunovácia novej krojovanej kráľovnej tzv. „Dirndlkönigin“, ktorá nasledujúce 2 roky zastupuje región Pielachtal pri rôznych spoločenských podujatiach ako dirndlová“ velvyslankyňa.  

Pokiaľ Vás láka niečo netradičné, využite možnosť návštevy Drienkových slávností s našou cestovnou agentúrou a vyberte sa s nami 23.09.2017 na zájazd plný zážitkov a dobrej zábavy.