Česko Nemecko

Česko a Nemecko – Rozprávkové putovanie

Česko a Nemecko – Rozprávkové putovanie

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky

Doprava: autobusová

Termíny a ceny:

16563

Program zájazdu:

1. deň – odchod zo SR v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do jedného z „najzelenších“ miest Európy – Drážďan, ležiacom na brehoch rieky Labe. Mesto bolo po 2. svetovej vojne takmer kompletne zničené bombardovaním. Vystavané bolo do pôvodnej krásy a dostalo prívlastok „Polabská Florencia“. Prehliadka mesta – Albertinum, Kulturpalast, Semperova opera, barokový palác Zwinger s krásnym nádvorím a galériou, katedrála Panny Márie, Brűhlove terasy nazývané aj balkón Európy. Individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah.

16550

2. deň – raňajky, transfer k neďalekému barokovému zámku Moritzburg, ktorý sa v našich končinách spája hlavne s natáčaním legendárnej vianočnej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, prehliadka zámku. Presun k pevnosti Königstein s najstaršími dochovanými nemeckými kasárňami zo 16. storočia. Dnes je označovaná aj ako najväčšia pevnosť Európy. Transfer do Bastein v Saskom Švajčiarsku, pešia prechádzka ku skalnému mostu Basteinbrücke s niekoľkými zastávkami na vyhliadkach, poskytujúcim neopakovateľné pohľady na okolité skalné veže a kaňon rieky Labe. Ubytovanie a nocľah.

16561

3. deň – raňajky, presun do najmladšieho národného parku Českej republiky – Českého Švajčiarska, pešia prechádzka k Pravčickej bráne s impozantným Sokolím hniezdom z roku 1881 so štýlovou reštauráciou s pôvodnými maľbami. Pravčická brána je známa aj z filmu Narnia – Lev, šatník a čarodejnica. Presun k miestu natáčania rozprávky „Čert ví proč“, zámku Lemberk, v ktorom sa nachádza jedinečný kazetový strop s výjavmi zo známych Ezopových bájok. Pokračovanie k Máchovmu jazeru, ktoré mnohí označujú za jedno z najromantickejších miest v Čechách. Vyhliadková plavba loďou. Krátka zastávka pri Panskej skale alebo tiež „Kamenných varhanoch“, ktoré možno zazrieť v rozprávke Pyšná princezná z roku 1952. Ide o pôsobivý skalný útvar tvorený päť a šesťbokými stĺpcami dosahujúcimi výšku až 12 metrov. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň – raňajky, prehliadka jednej z najvýznamnejších historických pamiatok severných Čiech – zámku Děčín, pochádzajúceho z 13. storočia. Pešia prehliadka centra mesta Děčín s renesančným kamenným mostom cez rieku Ploučnica. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

16551

V cene je zahrnuté:

doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 75 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA, Brno, Praha bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE – 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM – 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT – 15 EUR.

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím