Nemecko

Bavorsko – zámky a hory

Poznávací zájazd: Bavorsko – zámky a hory 

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky

Doprava: autobusová

Termíny a ceny:

bavorsko-zamky-a-hory-01_800x416

Program zájazdu: 

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do Berchtesgadenu – Kehlsteinu, kde sa miestnym  autobusom a výťahom presunieme na vrchol známeho Hitlerovho Orlieho hniezda – pevnosti Kehlsteinhaus, ktorá bola Hitlerovým letným sídlom a vybudovaná je vo výške 1800 m. Neslávne známy Adolf Hitler ho dostal do daru k jeho päťdesiatym narodeninám. Jeho výstavbu zvládli architekti, odborníci a robotníci za neuveriteľných 13 mesiacov. Dnes ponúka návštevníkom nezabudnuteľný výhľad na mohutné alpské štíty. Presun k neďalekému jazeru Königsee, ktoré sa zaraďuje medzi najčistejšie a najhlbšie v Európe. Jazero vytvorené ľadovcom mnohí prirovnávajú jeho krásou k nórskym fjordom. Fakultatívne plavba loďou. Individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Bavorsko - zámky a hory turancar

2. deň – raňajky, transfer k benediktínskemu kláštoru Ettal v údolí rieky Ammer, známym najmä vďaka barokovému kostolu Nanebovzatia Panny Márie. Odchod do Linderhofu – návšteva romantického neorokokového zámku Linderhof obklopeného prekrásnou záhradou s fontánami. Zámok bol postavený pod lipou, ktorá má dnes už vyše 300 rokov. Zo zámkov Ľudovíta II. je síce najmenší, ale najobľúbenejší spomedzi všetkých zámkov „Kráľa snov“. Zastávka v Garmisch–Partenkirchene – známe alpské stredisko ležiace pod najvyšším vrcholom Nemecka Zugspitze, možnosť návštevy olympijského štadióna, skokanských mostíkov, prechádzka tiesňavou  Partnachtsklamm. Ubytovanie a nocľah.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Bavorsko - zámky a hory turancar

 

3. deň – raňajky, návšteva najkrajších a najnavštevovanejších zámkov Bavorska z 19. storočia – novogotického zámku Hohenschwangau – pôvodne letné sídlo, neskôr lovecký zámok a rozprávkového zámku Neuschwanstein, postaveného na skalnom útese s nádherným výhľadom na úpätie Álp. Zámok Neuschwanstein predstavuje poctu germánskym rytierom, ktorých príbehy kráľa Ľudovíta II. fascinovali počas celého života a jeho výstavba „zhltla“ viac ako stodvadsať miliónov amerických dolárov. Sám kráľ sa dokončenia zámku nikdy nedožil. Pokračovanie ku kostolu Wieskirche, ktorý je zapísaný na Zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a je zaradený k významným rokokovým stavbám. Zastávka v kúpeľnom mestečku Fussen. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, odchod k tretiemu najväčšiemu jazeru Nemecka – Chiemsee (Bavorské more), krátka plavba na ostrov Herreninsel, na ktorom je postavený zámok Herrenschiemsee. Inšpiráciou pri výstavbe zámku bolo francúzske Versailles. Prehliadka zámku, ktorý obklopujú krásne francúzske záhrady a jeho komnaty sú plné prepychu. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.

8795

Cena zahŕňa:

Povinné príplatky:

Odporúčaný doplatok:

8798

Ostatné doplatky:

Nástupné miesta:

 

V prípade záujmu vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837.

 

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím