Blog

Adventné trhy vo Viedni

Najkrajšie vianočné trhy v Rakúsku sa konajú v metropole Rakúska vo Viedni. Viedeň patrí medzi najkrajšie metropoly Európy. Na každom rohu, kdekoľvek sa pohnete a pozriete na vás dýcha história. Posledný novembrový týždeň sa otvorí niekoľko vianočných trhov, rozmiestnených po celej Viedni a mesto sa naplní turistami z rôznych kútov sveta viac ako je obvyklé. Asi najznámejším a najstarším vianočným trhom vo Viedni je Christkindlmarkt, ktorý sa nachádza  pred mestskou radnicou v centre Viedne. Až do Vianoc sa Viedeň stáva vianočným centrom. Jej trhy sú minimálne tak známe ako benátsky karneval. Vôňa pečených gaštanov, perníkov a horúceho punču rozsvieti vianočnú náladu.

Altwiener_Christkindlmarkt

V prvom roku existencie našej cestovnej agentúry MIBE Reisen sme sa rozhodli zorganizovať adventný zájazd na vianočné trhy vo Viedni. Ako človek, ktorý rád skúša nové veci a trávi veľa času nakupovaním som sa rozhodol obohatiť náš adventný zájazd o návštevu nákupného centra G3 Shopping Resort Gerasdorf. Súčasťou nákupného centra G3 je írsky obchodný reťazec Primark. Značka Primark pochádza z  Írska, preslávili sa však v Londýne, kde zdobia hlavnú nákupnú triedu Oxford Street. Ak hľadáte obuv, šaty, kabáty, nohavice, sukne, obleky, kravaty za vynikajúce ceny ste na tej správnej adrese.

Celkovo sa nášho zájazdu v dvoch termínoch zúčastnilo 210 účastníkov. Na zájazd do Viedne a Primarku boli veľmi pozitívne ohlasy a už teraz sa tešíme, kedy si zájazd zopakujeme. 

Fotogaléria zo zájazdu: 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20161210_155814

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20161210_161035

OLYMPUS DIGITAL CAMERA