Rakúsko

Beh čertov v Badene a kláštor Heiligenkreuz

Využite poslednú možnosť na návštevu adventných trhov pred vianocami. A nie hocijakých! Ale v jednom z najkrajších kúpeľných miest v Rakúsku v mestečku Baden. A okrem toho budete mať možnosť nazrieť za múry jedného z najstarších cisterciánskych kláštorov v celej Európe. Toto všetko len za 19,90 €.

Termín: 08.12.2019

Doprava: autobusová

Nástupné miesta:

vianoce baden

Mesto Baden

 Asi 25 km od Viedne sa nachádza mestečko Baden s významnými sírnymi kúpeľmi, ktoré sú preslávené nielen svojimi horúcimi liečebnými prameňmi, ale tiež pobytom Ludwiga van Beethovena, ktorý tu žil a ktorému je zasvätené miestne múzeum. Je tu tiež krásne divadlo, veľký počet múzeí, jedno  najväčších kasín v Európe, kúpeľný park, dostihové závodisko. V čase adventu v kúpeľnom parku a na pešej zóne vládne nádherná vianočná atmosféra, slávnostne osvetlené ulice a vyzdobené výklady. Vianočná hudba premení stred mesta na veľký trh, tzv. „Bádenskú adventnú míľu“.

advent2010_4

Program zájazdu:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Program začína v kláštore Heiligenkreuz, kde vás čaká prehliadka spolu so sprievodcom. Počas prehliadky nahliadnete do života miestneho mníšskeho rádu. Postupne uvidíte kláštorný komplex s románskym kostolom. Po prehliadke kláštora sa okolo obeda presuniete do mestečka Baden. Prehliadka mesta spolu so sprievodcom – postupne uvidíte hlavné námestie s radnicou, cisársky dom, stĺp sv. Trojice, kostol sv. Štefana, Beethovenov dom. Po spoločnej prehliadke mesta – individuálne voľno, ktoré je možné využiť v kúpeľoch Römertherme a na adventných trhoch. V podvečerných hodinách zažijete neopakovateľný sprievod čertov, počas ktorého niekoľko stoviek čertov bude bežať naprieč celým mestom.  Vo večerných hodinách návrat späť na Slovensko.

 

_MG_3926

Kláštor Heiligenkreuz

Najstarší cisterciánsky kláštor na rakúskom území sa nachádza sa len necelých 20 km juhozápadne od Viedne v meste Heiligenkreuz v dolnorakúskom okrese Baden. Zároveň je údajne najväčším stredovekým kláštorom. Založený bol v roku 1133 grófom Leopoldom III. Svätým a až do roku 1246 tu boli pochovávaní všetci Babenbergovci. Kostol začali stavať mnísi, ktorí boli do nového kláštora uvedení. Leopold III. daroval mníchom malú relikviu Sv. Kríža zo Svätej zeme a tým vlastne aj pomenoval nové založenia: Heiligenkreuz (Svätý Kríž).

heiligenkreuy

Poskytnuté služby v cene zájazdu: 

-autobusová doprava s možnosťou zakúpenia si teplých a studených nápojov

-profesionálny sprievodca

-prehliadky podľa programu (bez vstupov)

V cene nie je zahrnuté: 

-komplexné cestovné poistenie 2 €/deň

-obojsmerná miestenka 4 €

-kláštor Heiligenkreuz – dospelý 9 €, študenti 5 €, seniori 8 €

-3 – hodinový vstup do kúpeľov Römertherme – dospelý 15,70 €, seniori 12,20 €, deti 7,80 €

 

 CENA ZÁJAZDU: 21,90 €

V prípade otázok nás kontaktujte prostredníctvom emailu: mibereisen@gmail.com, telefonicky: 0905530837

 

Objednávka:

Počet osôb

Meno a priezvisko

Telelefón

Email

Adresa

Upresnenie objednávky, vaše otázky, termíny

Všeobecné obchodné podmienky
Súhlasím